top of page
  • Obrázek autoraViktor

Dobrohoř

Aktualizováno: 1. 11. 2020

Ne, to není pobídka, nebo pozdrav hasiče na odchodu z grilovačky, ale název malého zámečku, který se nachází v malé obci Staré Město pod Landštejnem asi 30km pod Jindřichovým Hradcem, kousek od hranic s Rakouskem. Tento zámeček v roce 2013 získal nového majitele, společnost, jejímž ředitelem je pan ing. Jan Mužák, který se se svým týmem obětavě pustil do postupné obnovy zubem času rozhlodané budovy a ze žalostného stavu vykřesal objekt, který má malou útulnou kavárničku, která je velmi vyhledávaná výletníky-cyklisty, točí zde dobré pivo a limo, která má krásné prostory pro umělecké výstavy, místo, kde můžete přenocovat i déle pobývat a dýchat čistý vzduch v srdci České Kanady. Pan Mužák rekonstruuje i zámeckou knihovnu a v malém sále, který pojme celou stovku posluchačů, pořádá koncerty a představení nejrůznějšího charakteru.

Na Dobrohoř jsme byli panu Mužákovi doporučeni naším filharmonickým kolegou, prvním trumpetistou České filharmonie panem Ladislavem Kozderkou. A už se to peklo, už se to dávalo dohromady. Nakonec jsme do party přibrali kontrabasistu Tomáše Kořínka a zrodil se krásný program sestávající ze "Slovanského" kvartetu Antonína Dvořáka, trumpetového koncertu Pavla Haase a série skladeb Astora Piazzolly, včetně piazzollovsko-bachovského pasticcia, prostě takové lahůdkové paštičky.

V zámeckém prostředí jsme se onoho 19.9. cítili opravdu skvěle a můžeme všem jen doporučit.


Toto je foto z minulého roku. Dnes již je fasáda opravená.

24 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Covid se nevyhýbá ani nám, muzikantům a přijde klidně úplně nevhod. Tak se stalo, že dva dny před 9.9.2022, kdy jsme měli zahrát při této příležitosti nám ulehnul Jakub a rázem jsme byli bez cella. Bý

Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page