Vyhledat
  • Viktor

Dobrohoř

Aktualizace: 1. lis 2020

Ne, to není pobídka, nebo pozdrav hasiče na odchodu z grilovačky, ale název malého zámečku, který se nachází v malé obci Staré Město pod Landštejnem asi 30km pod Jindřichovým Hradcem, kousek od hranic s Rakouskem. Tento zámeček v roce 2013 získal nového majitele, společnost, jejímž ředitelem je pan ing. Jan Mužák, který se se svým týmem obětavě pustil do postupné obnovy zubem času rozhlodané budovy a ze žalostného stavu vykřesal objekt, který má malou útulnou kavárničku, která je velmi vyhledávaná výletníky-cyklisty, točí zde dobré pivo a limo, která má krásné prostory pro umělecké výstavy, místo, kde můžete přenocovat i déle pobývat a dýchat čistý vzduch v srdci České Kanady. Pan Mužák rekonstruuje i zámeckou knihovnu a v malém sále, který pojme celou stovku posluchačů, pořádá koncerty a představení nejrůznějšího charakteru.

Na Dobrohoř jsme byli panu Mužákovi doporučeni naším filharmonickým kolegou, prvním trumpetistou České filharmonie panem Ladislavem Kozderkou. A už se to peklo, už se to dávalo dohromady. Nakonec jsme do party přibrali kontrabasistu Tomáše Kořínka a zrodil se krásný program sestávající ze "Slovanského" kvartetu Antonína Dvořáka, trumpetového koncertu Pavla Haase a série skladeb Astora Piazzolly, včetně piazzollovsko-bachovského pasticcia, prostě takové lahůdkové paštičky.

V zámeckém prostředí jsme se onoho 19.9. cítili opravdu skvěle a můžeme všem jen doporučit.


Toto je foto z minulého roku. Dnes již je fasáda opravená.

8 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Koncerty Čechy

12.10. Sukova síň, 18h, koncert "pro turisty" Tyto koncerty, které pořádá Česká filharmonie mají poměrně velký význam pro soubory, které se na takových akcích etablují, Během měsíce se jich na tomto p

 

Praha, Česká republika

  • Facebook

©2018 by Czech Philharmonic Quartet

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now