Vyhledat
  • Viktor

Pozor změna!

Aktualizace: před 6 dny

Vážení a milí příznivci Českého filharmonického kvarteta.


Protože se celá země zamotává s novým fonoménem doby, totiž útoky čím dál sofistikovanějších virů, tentokrát ne počítačových, ale těch opravdových, řada našich původně plánovaných koncertů byla buď zrušena, nebo přesunuta na nová data.

Slibuji, že se polepšíme s informováním a budete dostávat, naši milí posluchači od nás na těchto stránkách všechny novinky dříve, než jednou za půl roku.

Těšíme se na vás!


Zpětně bychom rádi vzpomněli naše uskutečněná vystoupení.

V samém závěru prázdnin, totiž 23.8. jsme prakticky zahájili novou koncertní sezónu koncertem v Krásné Lípě.

Olze Šroubkové byl bohužel týden předtím diagnostikován tenisový loket, který se projevoval výstřely bolesti do celé paže a byl jí nařízen klid, takže pokud jsme nechtěli zklamat tamní publikum i organizátory, kteří se s velkou péčí a nasazením věnovali uskutečnění koncertu, museli jsme za Olgu najít náhradu. Tak se partu prvních houslí a nastudování celého programu ujal p. Leoš Čepický, primárius slavného Wihanova kvarteta. Krásná Lípa začíná být opravdu krásná, má nově upravené náměstí s moderní počítačem řízenou a osvětlenou kašnou, takovou menší pražskou Křižíkovu fontánou a myslím dobře prosperujícím pivovarem. Počasí nebylo úplně nejkrásnější, mrholilo, ale to posluchače neodradilo, aby se do kostela, tyčícího se právě nad náměstím po kluzkých schodech kvůli nám nevyškrábali. Náš osvědčený program, složený z desitky menších skladbiček titiž táhne.


Další podzimní akcí, kterou se podařilo provést byl koncert 12.9. na Foersterových dnech v Libáni. Z Prahy je to celkem štreka neznámými pro nás obcemi, název poslední z nich, než jsme do Libáně dorazili nám v paměti uvízl na dlouhou dobu, to víte, že se to vtípky a narážkami hemží ještě dnes. A jakže se ona obec jmenuje? Kozodírky... Ale v Libáni (musím dát pozor, všechny samohlásky nejsou dlouhé) jsou lidé milí a soudě podle organizátorek festivalu i obětaví se srdcem na dlani a připraveni svým umělcům snést modré z nebe. Dostali jsme k pití, co jsme chtěli a k jídlu jsme dostali obožené talíře. Kdepak hladový umělec! Teprve ten sytý, naplněný pak vděkem ze sebe vydoluje tu nejlepší muziku, co v sobě má!

35 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Koncerty Čechy

12.10. Sukova síň, 18h, koncert "pro turisty" Tyto koncerty, které pořádá Česká filharmonie mají poměrně velký význam pro soubory, které se na takových akcích etablují, Během měsíce se jich na tomto p

Japonsko, koncerty začínají

22. 9. Kyóto. Náš první koncert byl odpolední, od 14h. V 10h stály u vchodu hotelu dvě nablýskané Toyoty velikosti mikrobusu, ovšem luxus uvnitř bránil tomu, aby zde byla více než čtyři sedadla, která

 

Praha, Česká republika

  • Facebook

©2018 by Czech Philharmonic Quartet

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now