top of page
  • Obrázek autoraViktor

První vlaštovka

Ani jsme to nikde neinzerovali, protože šlo o koncert víceméně pro uzavřenou společnost, ale po řadě měsíců zrušených akcí, nebo pouze streamových koncertech tohle byla první akce před lidmi.

25.5. jsme byli kytaristou Stanislavem Barkem pozváni, abychom v pražském Veleslavíně v klubu Doupě zahájili festival Kytara napříč žánry.

Ten den ovšem nezačal moc dobře, ráno jsme dostali od našeho Jakuba zprávu, že leží po očkování proti covidu s horečkami a celkovou slabostí a že hrát nezvládne. Zrušit koncert byla poslední možnost, díky nenáročnému programu se jevilo lepší zkusit najít někoho, kdo by Kubu zastoupil a to se povedlo, uvolil se ten večer přijít mistr nad jiné povolaný, pan Michal Kaňka. Takže Michale, moc díky za záchranu!


Klub Doupě je velmi sympaticky a velkoryse panem majitelem opečovávané a po všech stránkách promyšlené a neustále se rozvíjející dítě. Příchozí posluchači, kterých byl předem stanovený počet si mohli nabídnout malé občerstvení a dopřát si nejprve nasát atmosféru, ovšemže po předložení o bezinfekčnosti!


První skladbou večera byla skladba Stanislava Barka, kterou nazval Těžký den, následoval ragtime Sister Kate, obojí v aranžmá pro kytaru a kvarteto. Pak přišla chvíle pro čerstvého vítěze kytarové soutěže a studenta HAMU Jana Čonku, se kterým jsme zahráli koncert od Antonia Vivaldiho, Kvarteto si pak dalo menší pauzičku, tedy kromě Leoše, který s kytaristou Petrem Seidlem předvedl sonátu od A. Vivaldiho a tři části z Historie tanga Astora Piazzolly. Koncert jsme pak pokračovali skladbami Salut d'amore E. Elgara, 4. větou z "Amerického" kvartetu A. Dvořáka, dvěmi částmi z 8. kvartetu J. Krčka a "Perfect day" L. Reeda.


Po koncertě jsme se ještě notnou chvíli směli opájet jednak onou atmosférou, jednak výborným vínem, které nám pan majitel nabídl. Na památku jsme pak navíc dostali novou fotoknihu zajímavých akcí a osobností, které v Doupěti účinkovaly od jeho založení, krásné a nápadité plakáty a každý posluchač koncertu si v upomínku odnesl připínací placičku.


13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page