_DSC7937.jpg

NAPSALI O NÁS

 

Recenze

Hudební rozhledy 7/2018 (recenze CD se skladbami Leoše Janáčka)

"Vkládám CD s trochou obav do přístroje. Jako rodilý Slezan jsem odkojen nesčetnými a skvělými interpretacemi klavíristů, kteří vzešli právě z Janáčkova kraje, ať už je to Ivo Kahánek či neméně renomovaný janáčkovský interpret Martin Kasík. Úvodní Naše večery mne hned z počátku ukonejšily. Sublimovaná poezie Janáčkovy hudby je v Burghauserově instrumentaci zachována, něžnou melancholií dýchá i Lístek odvanutý v nádherně barevném zvukovém souladu všech hráčů kvarteta."

"Interpretace Českého filharmonického kvarteta patří k tomu nejlepšímu, co česká komorní hudba v součastnosti dokáže nabídnout. Její osobitost staví zejména na soustředěném hudebním výrazu (který je plasticky homogenní a netříštivý), mikroskopické pozornosti k barevným nuancím každého souzvuku a schopnosti vystavět živou, ožehavou a v Janáčkově případě, nezdráhejme se napsat, dokonce žhavou hudební frázi. ... Brilantní nahrávku Českého filharmonického kvarteta včetně nové, výstižné úpravy Tomáše Illeho, by hukvaldský mistr jistě uvítal s ničím nezkalenou a upřímnou radostí."

Yukiko Hagiya, Octavia Records, Japonsko

„Každý člen kvarteta má kvality sólisty, které uplatňuje ve prospěch celku a dosažení jednotného zvuku.“

The Prague Post

„Kdokoli slyšel České filharmonické kvarteto hrát, poznal kvalitu a harmoničnost jeho zvuku. V tomto předním smyčcovém souboru znějí čtyři nástroje jako jeden.“

 

Praha, Česká republika

  • Facebook

©2018 by Czech Philharmonic Quartet

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now